Karola and her photos • 17.07.2017

Domek na Hożej

Są takie miejsca na mapie Warszawy, o których nie wiedzą sami najstarsi mieszkańcy żyjący tu od pokoleń. Jednym z nich jest z pewnością potocznie nazywany “Domek dla lalek”, który ma się wrażenie, że skrywa kilogramy tajemnic z ubiegłego wieku.

Domek na Hożej

W samym centrum naszej stolicy, ukryty w podwórku za wysokimi kamienicami przy ulicy Hożej 70, znajduje się mniejsza od swoich sąsiadek kamienica o niezwykle urokliwym charakterze. Jedyną przeszkodą ujrzenia tej przestrzeni pamiętającej jeszcze czasy wojny jest oddzielająca nas brama, dopiero po przekroczeniu jej progu będziemy szczęśliwcami pełnego widoku na “Domek dla lalek” przyklejonego do jednej z ceglanych ścian górujących nad nią kamienic. Jedynym sposobem jest wstukanie przycisku domofonu i uzyskanie pozwolenia na wstęp od jednego z właścicieli mieszkania w tym niezwykłym otoczeniu.

Domek na Hożej

Sami więc zrozumiecie, że po przeczytaniu wyżej umieszczonego przeze mnie ciągu słów zachwalających niezwykłość tego miejsca, musiałam wykorzystać potencjał jego scenerii do zdjęć.

Domek na Hożej

W tamtym czasie, kiedy to ustaliłam z Izą termin sesji, byłam w trakcie powrotu do świata magii i czarodziejstwa z książką “Harry Potter i Książe Półkrwi”, dlatego podczas łapania kadrów, czułam się jakbym za pośrednictwem magicznego proszka Fiuu przeteleportowała się na ulicę Pokątną, gdzie swoją chatę ma jakiś samotny, stary czarodziej ukrywający się z jakiegoś powodu przed resztą magicznej społeczności.

Domek na Hożej

Poniżej zamieściłam wszystkie zdjęcia z fotograficznego spotkania z Izą 🙂

Instagram did not return a 200.