Karola and her dreams • 10.02.2017

Morskie Oko Zimą

Morskie Oko Zimą

Kolejna przygoda, kolejne spełnione marzenie, kolejny punkt znika z listy podróżniczych celów. Tym razem, moje współrzędne geograficzne nie wymagały przekroczenia granic Polski, aby móc doświadczyć momentu w moim życiu, kiedy przystanę po długich godzinach wędrówki, a mój zmysł wzroku po raz kolejny nie będzie w stanie, nasycić się kolejną dozą piękna oferowaną przez naturę.

 Morskie Oko Zimą

Niewątpliwie Morskie Oko jest perłą wśród przyrody tatrzańskiej. To miejsce absolutnie magiczne, o wielu kompozycjach, zależnych od pory roku, czy pogody. W czasie zimowej aury tafla górskiego jeziora skuta jest grubą warstwą lodu, a na pokrywie śnieżnej przysłaniającej zamarznięte zwierciadło jeziora, widać było imiona i ścieżkę nakreślone ludzkimi stopami. Stojąc na środku wydeptanego w śniegu szlaku, podziwiałam skalny amfiteatr Tatr otaczający znieruchomiałe od mrozu wody, które znajdowały się tuż pod moją osobą. Zachwytu w tamtej chwili, nie był wstanie nawet zabić silny wiatr i dokuczliwy nam chłód.

Przewodnik opowiadał grupie turystów legendę tego niezwykłego jeziora, którą świadomie zaczęłam podsłuchiwać. Ponoć “Nazwa Morskie Oko wzięła się z wiary, że jezioro jest podziemnie połączone z morzem Adriatyckim. Podobno legenda była potwierdzana jako fakt przez naocznych świadków, którzy zapewniali, jakoby widzieli w toni jeziora szczątki statków oraz różne gatunki morskich ryb bądź innych morskich stworów.”

 Morskie Oko Zimą

 

  • Zakochałam się w tych zdjęciach! Uwielbiam podróże! A już niedługo kolejna więc na pewno pojawi się jakiś post:)

  • Maria Kapsiak Photography

    Jejka ale przepiękne widoki *.* cudowne zdjęcia 🙂

  • Ciekawy tekst. Ja sam uwielbiam Morskie Oko – jednak wcześnie rano, kiedy brak tłumów. Często organizuję tam plenery ślubne – szczególnie fajnie jest przy niepogodzie. Pokazaliście zimę – ja pokażę Wam jesień. Pochmurną! Zobaczcie:
    Plener nad Morskim Okiem