Karola and her lifestyle • 10.01.2018

Świeży powiew motywacji, energii i inspiracji. Cele i postanowienia noworoczne.

Świat świątecznych detali zniknął, choinka została pozbawiona całego złota. Trochę mi szkoda wyganiać tą magię, wszystko co widzę na za oknem utwierdza mnie w decyzji, że to była dobra decyzja. Aura na dworze jest całkowicie pozbawiona śniegu, nie sądziłam, że tak może wyglądać nasza zima – ciepła, lśniąca złotem promieni słońca.

Zbiór pięknych chwil

Ubiegły rok był dla mnie zbiorem ważnych chwil i serią cudownych podróży. Spełnił się mój wielki sen o byciu podróżnikiem odpowiedzialnym za powodzenie swojej wyprawy, szłam pewnym krokiem za marzeniami, zyskałam nową przyjaźń, która wiele zmieniła w moim życiu. Nieoprawny optymizm Ani wielokrotnie powtarzał mi, że nie ma dla Nas zakątka świata, który nie jesteśmy w stanie odkryć. Ubiegły rok dał nowe nadzieje, upewnił mnie w przekonaniu, że nie warto rezygnować ze swoich pragnień i zrozumiałam, jak ważną rolę odrywają w naszym życiu właściwe osoby, musimy tylko umieć dostrzec w nich bratnie dusze i wyczuć dobro, co niestety nie jest łatwe. Dobro coraz bardziej zanika w ludziach, a jego miejsce kradnie zazdrość, zawiść, odruch irytacji na sukces, szczęście i powodzenie w życiu drugiego człowieka.

“Jesteśmy z tego samego materiału, co nasze sny…” W. Szekspir

Musimy umieć tylko uszyć z nich życie na miarę naszych możliwości. Człowiek jest zbiorem pragnień, a spełnienie każdego daje niesamowite pokłady energii i motywacji do dalszego działania. Podróże są dla mnie takim punktem życia, w którym fantazja splata się z rzeczywistością. Wspomnieniami zostawiającymi ślad w sercu.

Nowy początek

Nowy Rok niesie ze sobą zawsze powiew świeżej energii, inspiracji i motywacji. Dałam się porwać magii myślenia o nowym początku. Zaczęłam spisywać większe i mniejsze cele, ale co najważniejsze rozpoczęłam kolejne przygotowania związane z organizacją wesela i szukanie “Tej jedynej sukienki”.

Cele 

Zdobyć norweskie fiordy

Norwegia. Kraina fiordów, baśniowych krajobrazów i niezwykłej zorzy polarnej. Jest tyle miejsc, które chciałabym zobaczyć w tym europejskim zakątku świata. Do mojego spotkania z tym cudownym krajem dojdzie jeszcze w tym miesiącu. Kupiłam bilety na jesieni pod natchnieniem marzeń i bardzo niskiej ceny, obawiam się, że za swój wielki optymizm i pochopność dostanę po głowie! Niewiele jest informacji w internetowym zgiełku o Stavanger w okresie zimowym, wyjadę w podróż bez konkretnego planu. Cokolwiek się nie wydarzy, wiem, że jeśli dobry Bóg pozwoli wrócę latem na skandynawskie ziemie z przygotowanym scenariuszem wyprawy.

Odwiedzić Paryż

Nie byłaby to moja pierwsza wizyta. Kiedy byłam małą dziewczynką, odwiedziłam miasto zakochanych z mamą i starszym bratem. Pamiętam zachwyt, który towarzyszył mi na każdym kroku, dziecięcą radość z Disneylandu, marzę o małej podróży w czasie i na nowo odkrywać wszystkie te miejsca, szczególnie wrócić do świata bajek Walta Disneya i ponownie poczuć się jakbym miała osiem lat.

Noc pod namiotem na zagranicznych ziemiach

Chciałabym przeżyć w swoim życiu podróż, która byłaby wielką przygodą. Założyć na siebie plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami, rozbić namiot pod nocnym niebem, jeść zwykłe, mało smaczne konserwy i pić wodę ze źródła. Na własnych nogach docierać do najpiękniejszych krain i czuć się prawdziwie wolnym człowiekiem, prawdziwym przyjacielem przyrody i Matki natury.

Postanowienia

Nauka malowania oczu

Kosmetyka to wielka część mojego życia. Dni wypełnia mi stylizacja rzęs, poranne i wieczorne rytuały z pielęgnacją twarzy są dla mnie cudownym obowiązkiem, a wizyta w SPA to był mój najpiękniejszy prezent urodzinowy. Makijaż nigdy nie był moją mocną stroną, były czasy, kiedy nie potrafiłam nawet dobierać podkładu do koloru cery. Odkąd zaczęłam prowadzić bloga i brać udział w sesjach fotograficznych makijaż stał się nieodłącznym elementem udanych portretów. Nie raz korzystałam z usług utalentowanych wizażystek, aby zdjęcia wychodziły profesjonalnie, udzieliły mi wiele bezcennych rad, dzięki czemu zmieniłam niemal wszystkie kosmetyki kolorowe i nauczyłam się prawidłowego modelowania twarzy i doboru odcienia fluidu. Do pełni zadowolenia ze swoich umiejętności brakuje mi tylko cieniowania powiek.

Dążyć do idealnej sylwetki na ślub

Ze względu na ciężki charakter pracy jaki wykonuję mój kręgosłup nie raz przeżywa ogromne cierpienia. Wielogodzinna praca w przygarbionej pozycji odbija się na moim zdrowiu. Regularne ćwiczenia na orbiterze są prawdziwą ulgą dla moich biednych pleców i ku mojemu zadowoleniu poskutkowało, to również w utracie zbędnych kilogramów. Planuje dołożyć do codziennego biegania kilka ćwiczeń siłowych, które delikatnie ukształtowałyby i podkreśliły mięśnie oraz znacznie większą uwagę przykuwać do zdrowego odżywiania. W najpiękniejszy dzień mojego życia nie chciałabym przejmować się niedoskonałościami mojej figury 😉

Mam nadzieję, że miło spędziliście z moim wpisem kilka minut i chciałabym Wam życzyć  garści dobrej energii i samych pięknych chwil na ten rok.

Niech ten 2018 będzie taki jak dyktuje Wam serce!