Karola and her lifestyle • 5.10.2017

Jesienne postanowienia

Wakacje dobiegły końca, pogoda coraz częściej Nam o tym przypomina oraz widok liści zmieniających barwy. Zarówno powoli kończy się w mojej małej miejscowości sezon wesel oraz urlopów, co diametralnie odczuwam w zmniejszonej ilości rzęsowych obowiązków. Przypominam sobie powoli, czym jest spokojny rytm dnia, jak miło jest nie pilnować wskazówek zegara i nie jeść w pośpiechu posiłków. Tyle razy mój organizm rozpaczliwie wołał, abym zwolniła, a teraz gdy odzyskał równowagę, również cierpi ze mną na deficyt godzin stylizacji rzęs w ciągu doby. Moim zdaniem nic nie wyzwala większych pokładów pozytywnej energii jak pasja. Jeśli robisz coś z zamiłowaniem, to nawet poniedziałek rozpoczynający twój tydzień pracy jest Ci niestraszny.

W okresie wakacji moje życie nabrało takiej prędkości i muszę przyznać, że niestety zaniedbywałam siebie, dziewczyny prosząca o udekorowanie oczu w rzęsy jedwabne były ważniejsze od moich potrzeb. Chcę wykorzystać jak najlepiej ten okres przejściowy oraz dobrze spożytkować nadmiar czasu, którego jestem teraz posiadaczką. Cieszyć się z drobnych, codziennych przyjemności, gdyż mnogość obowiązków ostatnio wyrywała mi je z rąk.

Zamienić nadgodziny w stylizacji rzęs na wieczory z książką

Śmiało jestem w stanie zaryzykować tezę, że po intensywnym, długim okresie w stylizacji rzęs jesień jest moim książkowym wybawieniem. Tego mi właśnie najbardziej brakowało przez wszystkie letnie miesiące, nie było miejsca na spokojną wędrówkę przez rozdziały powieści w moich harmonogramie dnia. A ja tak uwielbiam tonąć w słowach, które budują niecodzienne szyki zdań,gdzie powietrze miesza się z aromatem gorącej czekolady lub zielonej herbaty. Uśmiecham się jak najszerzej potrafię na wizję mojej osoby z książką w domowym zaciszu, bo wiem, że niedługo przerodzi się w rzeczywistość.

Założyć zeszyt z cytatami

Ile to razy zakochałam się w przeczytanych słowach i prócz zatrzymania ich w swojej wyobraźni, nigdy nie znalazłam dla nich dogodnego miejsca, gdzie nie miałyby szans uciec lub być zastąpione nowymi. Nadmiar obowiązków potrafi sprawić, że zapominamy jak mamy na imię, a co dopiero utrzymać przy sobie magię stworzoną ze słów. Dlatego pierwszą książką do której pragnę wrócić jest “Duma i uprzedzenie”, bo pomimo, iż nie ma w niej ani krzty klimatu literatury fantasy, tak styl pisania Jane Austen naprawdę potrafi wziąć za rękę moją wyobraźnię zaprowadzić bardzo daleko. 

Rozplanować podróżniczy rok 2018

W marcu tego roku postawiłam pierwszy krok w strefie marzeń, zwiększyłam limit odwagi, poczułam jak przyjemnie opuścić strefę komfortu i wziąć na swoje barki trud podróży. Nigdy nie zdecydowałam się zaplanować wyjazdu za granice naszego kraju, tylko korzystałam z ofert sprawdzonych biur podróży. Przez zawyżone ceny nie mogłam sobie pozwolić na poznawanie europejskich lądów więcej niż jeden raz w roku. Przełomowym momentem, kiedy zaczęłam dostrzegać więcej możliwości, aniżeli przeszkód była rozmowa z moją przyjaciółką, która przebyła już nie jedną piękną, zagraniczną przygodę. To ona wlała do mojej podróżniczej natury tyle wiary, nadziei i odwagi, że do dziś nie wiem, jak jej dziękować. Wytłumaczyła mi każdy etap kupna biletu, rezerwacji hostelu, a nawet zainstalowała na mojej komórce aplikację Google Maps i pobrała obszar Mediolanu, dzięki czemu nawet bez połączenia z internetem znałam drogę do obranego celu. Od marca do tej pory udało mi się odbyć, aż cztery podróże ( Mediolan, Barcelona, Sztokholm, Sycylia) , a jeszcze dwie przede mną. I wiecie co? Podróżniczy apetyt rośnie z każdą przygodą, bo poznał jak cudowne w smaku są marzenia. W czasie jesiennego okresu z małą ilością rzęsowych obowiązków postanowiłam już sprecyzować jakie kraje chcę odwiedzić w przyszłym roku, zrobić wstępny kosztorys,  oszacować swój przyszły budżet i jaką kwotę będę mogła z niego przeznaczyć na podróżnicze przyjemności. Mogę już Wam zdradzić, że pokochałam Włochy i na pewno chcę dotrzeć do kolejnego skrawka.

Bluzka – A.Wiśniewska

Zdjęcia – Iza Urbaniak

Instagram did not return a 200.