Karola and her lifestyle • 24.01.2023

Najpiękniejsze chwile z 2022

Walentynkowy klimat w szklarni Komorów 

Przytulny klimat szklarni obfitującej w czerwień i serduszka zauroczył mnie tak bardzo, że to właśnie miejsce wybrałam do wykonania pierwszej sesji brzuszkowej. Lekko zaokrąglony brzuszek, czerwona suknia, walentynkowa sceneria to zestaw, który stworzył niezwykłą pamiątkę w formie zbioru pięknych zdjęć.

Link do wpisu ze wszystkim zdjęciami z sesji walentynkowej —-> Klik 

Najpiękniejsze studio – Loft22 

Zawsze miałam słabość do warszawskiej Pragi, ma niepowtarzalny klimat. Przetrwała dwie wojny w niezmienionym stanie i dalej zaklina czas oryginalną, przedwojenną architekturą. Tutaj nie znajdziemy szklanych biurowców piętrzących się ku niebu, a stare kamienice, skrzypiące bramy i dziesiątki kapliczek, o które dbają mieszkańcy. Tutejsze niezwykłe otoczenie wykorzystano do nakręcenia sceny do “Pianisty”.

Wielkie okna, drewniane podłogi i cegła, w której zaklęty jest duch dawnej Warszawy były tłem do mojej drugiej sesji brzuszkowej z mężem. Właściciel loft 22 idealnie wykorzystał potencjał starej fabryki, by stworzyć wspaniały hostel o zachwycającym wnętrzu.

Link do całej sesji i przepiękne cytaty pełnej magii prostych słów znajdziesz w tym wpisie —> Klik

Wiosenne spacery po Warszawie  i odkrywanie na nowo jej pięknych zakątków 

Gdy natura na nowo budziła się do życia i ozdabiała świat pierwszymi barwami, ja zachwycałam się każdym ruchem mojego maleństwa i odliczałam dni do naszego pierwszego spotkania. Okres ciąży to czas, kiedy zrzuciłam z siebie wiele zobowiązań i zwolniłam. Dni wypełniały mi leniwie płynące chwile. Wiele godzin poświęciłam na czytanie książek, a także spacery, by przypomnieć sobie ulubione zakątki stolicy.

Tutaj zdjęcia kilku z nich:

Łazienki królewskie w maju tonęły w bzach

Uliczki z widokiem na Pałac Kultury

Mural autorstwa Tytusa Brzozowskiego na przedwojennym budynku na Woli

Targ kwiatowy przy Hali Mirowskiej


Objazdówka po Europie

Moja podróż z synkiem pod sercem. Wyjazd trwał zaledwie kilka dni, a ja odwiedziłam, aż trzy stolice. Każda wyjątkowa na swój sposób.

Wiedeń

Niewiele słyszy się, by ktoś chwalił się podróżą do Wiednia. A ja jestem oczarowana stolicą Austrii i jej architekturą. Wiedeń nie bez powodu zdobył miano barokowej perły nad Dunajem. Historyczne centrum, przestronne pałace, opera i muzea, ale także nietypowe atrakcje jak Hundertwasserhaus. To właśnie oferuje nam Wiedeń!

Bratysława

O stolicy Słowacji niewiele mogę się wypowiedzieć, bo tutaj przyjechałam tylko i wyłącznie dla niebieskiego kościoła, który tak bardzo mnie zachwycił na Instagramie. I nie zawiodłam się! Kościółek wyglądał, jak byłby z kreskówki! I ten cudny odcięć błękitu! Obłędne miejsce!

Budapeszt

W trzeciej stolicy spełniłam swoje dwa marzenia podróżnicze – Basztę Rybacką i Parlament. Budapeszt i jego zakątki są naprawdę niezwykłe! Spójrzcie tylko na poniższe zdjęcia, czy ta węgierska sceneria nie wygląda jak z baśni?

Przepięknie prawda ?

 Narodziny syna

„Naprawdę są miejsca w sercu, o których istnieniu nawet nie wiesz, dopóki nie pokochasz dziecka.”
Anne Lamott

Najważniejsza data mojego życia 9 lipiec 2022

9.07.2022r. w tych kilku cyfrach zawarta jest najważniejsza data mojego życia! Tyle emocji i wzruszeń ile dał mi tamten dzień, nie poczułam jeszcze nigdy. Byłam wykończona bólem, wysiłkiem i brakiem snu, ale nie przeszkodziło mi to odczuwać szczęścia. Podziwianie mojego malutkiego synka śpiącego beztrosko. Widok, który napełnia moje serce najlepszą emocją – miłością.


Od tamtego dnia z tym małym człowieczkiem tworzę najpiękniejsze wspomnienia.

Zdjęcia ze spacerku po parku w moim mieście.

Pierwsze święta

Okres świąteczny zawsze jest dla mnie wyjątkowy, to najpiękniejszy czas w roku, ale te święta Bożego Narodzenia były wypełnione po brzegi magicznymi chwilami, ciepłem, miłością i słodkimi uśmiechami mojego dziecka, gdy nuciłam mu kolędy pod nosem lub śpiewałam świąteczne piosenki.

Wiedząc, że chwile są ulotne, pragnę wszystkie te wspomnienia zatrzymać w fotografiach. Wyobrażam sobie jak za kilka lat usiądę z Wiktorem w miękkim fotelu, i ze wzruszeniem będę opowiadać o naszych pierwszych chwilach bycia razem. Pokazując zdjęcia z roku 2022 zobaczy, jak zaczęła się historia naszej rodziny.

Instagram did not return a 200.