Karola and her lifestyle • 6.01.2020

Podsumowanie 2019. Rok podnoszenia kosmetycznych umiejętości i pięknych podróży.

Zaczęłam pisać ten wpis jeszcze w końcówce starorocznych godzin, ale dopiero dziś udało mi się dokończyć moją małą, życiową inwentaryzację ubiegłego roku. Najpiękniejszym rokiem mojego życia był zdecydowanie 2018 ( to właśnie w czasie jego trwania zostałam żoną i przeżyłam najpiękniejsze podróże w moim życiu)  i wiedziałam, że choć niemożliwością będzie, aby 2019 pobił swojego poprzedniego konkurenta, to zaliczam go do grona tych najlepszych.

Z nostalgią wracamy do wspomnień, który przyniósł nam mijający rok. Było trochę smutku związanego ze stratą dwóch bliskich mi osób, ale nie zabrakło w nim też i tych dobrych, wyjątkowych chwil, to na nich chciałabym się skupić w ostatnim wpisie z 2019 roku.

Podróże:
1 rocznica roku w Zakopanem 

W pierwszą rocznicę ślubu u boku męża odkrywałam na nowo najpiękniejszy zakątki Tatr. Jesteśmy kolekcjonerami pięknych chwil, ten wyjazd nas nie zawiódł, bo Duch Gór nam sprzyjał i mimo złych prognoz, mieliśmy doskonałą pogodę do powiększania naszej kolekcji. Cudowne widoki, góralska muzyka z tańcami, przepyszne kolacje w karczmach… Wymarzona rocznica!

Pierwsza podróż w 2019 roku – Wiedeń i Hallstatt 

Wiedeń rozpoczął mój podróżniczy 2019 rok. Austria od dawna była na mojej liście marzeń i jej odkrywanie rozpoczęłam od stolicy i małej uroczej mieścinki otulonej jeziorem i pasmem Alp. To był krótki, ale bardzo magiczny wyjazd. Widok gór zawsze rozpieszcza moje serce, to był doskonały plan na styczeń.

Link do wpisów :

Wiedeń —> KLIK

Hallstatt –> KLIK

Praga i Lom Velka America

Wróciłam do Pragi, aby dać jej drugą szansę i zebrać materiał do napisania krótkiego przewodnika po czeskiej stolicy.

Kiedy odwiedziłam Pragę dwa lata temu, trafiłam na ogromną liczbę turystów przechadzających się z jednego końca Mostu Karola na drugi oraz tłumy podziwiające zegar astronomiczny na starówce. Dodatkowo pogoda była paskudna… deszcz skutecznie odrywał nas od zwiedzania i przeganiał do sklepików z pamiątkami, czy pobliskich knajp. To wszystko sprawiło, że miasto straciło na moim odbiorze.

Tym razem było zupełnie inaczej. Udało mi się poczuć Ducha Pragi mimo, iż tłumy wcale nie były dużo mniejsze! Lepiej przygotowałam się do wyjazdu i na nowo odkrywałam architekturą, historię i klimat praskich terenów.

Prócz eksplorowania czeskiej stolicy odkryłam jeszcze nowe, niezwykłe miejsce! Całkowicie pozbawiony turystów kamieniołom z jeziorem – Lom Velka America. Paleta jesiennych barw okalająca kamieniołom.

Linki do czeskich wpisów:

Praga Starówka —> Klik

Tańczący Dom —> Klik

Lom Velka America —> Klik

Reszta wpisów ze stolicy Czech już krótce 🙂

Świętowanie we Włoszech drugiej rocznicy mojego samodzielnego podróżowani

Moja pierwsza samodzielna podróż była dla mnie ogromnym, prywatnym sukcesem i wielkim wydarzeniem, a Katedra Duomo stała się symbolem nowego rozdziału w moim życiu oraz podróżniczej odwagi. Od tamtego dnia minęły dwa lata i postanowiłam uczcić swoją drugą rocznicę pobytem we Włoszech. Niesamowite ile podróży odbyłam od swojego pierwszego wyjazdu do Mediolanu.

Linki do włoskich wpisów z 2019 roku:

Mediolan Katera Duomo —-> Klik

Mediolan Arco della Pace —-> Klik

Wenecja (ulubione miejsce) —> Klik

Wymarzona podróż do Chorwacji 

Chorwacja była naszym wielkim marzeniem, niestety każdego roku oddalało się Nam coraz bardziej. Kiedy udawało się zebrać chętne osoby na wyjazd, to nie mogliśmy zgrać się terminami. Dopiero w tym roku mogliśmy odkrywać te wszystkie miejsca, które od dawna zachwycały nas na instagramowych zdjęciach. A jeziora Plitwickie to niesamowicie magiczne miejsce ?

Samorozwój:
Szkolenie z liftingu rzęs

W tym roku zdobyłam nową kosmetyczną umiejętność, która szybko stała się hitem letniego sezonu! 

Lifting rzęs to zabieg podniesienia i podkręcenia rzęs, który daje trwały, naturalny efekt. Polecany jest kobietom, których rzęsy rosną w linii proste (lub w dół)j i trudno zmienić to przy pomocy zalotki i tuszu. Jest również świetną alternatywą dla dziewczyn, które mają uczulenie na cyjanoakryl ( główny składnik kleju do przedłużania rzęs) i nie mogą nosić sztucznych rzęs.

Szkolenia z rzęs 

O stylizacji rzęs mogłabym pisać jak o poezji. Rzęsy dla oczu są jak ramy dla obrazów, podkreślają i wydobywają z nich całe piękno oraz sprawiają, że spojrzenie staje się jeszcze bardziej magiczne. Chciałam tworzyć jeszcze piękniejsze czarne wachlarze na oczach moich dziewczyn, doskonalić swój warsztat, być lepszą stylistką rzęs niż do tej pory.

Poznałam tajniki:

Skrętu M i L

Rzęs brązowych

Kim Kardashian

Rzęs kolorowych

Protezy rzęs

Odświeżyłam wiedzę na temat stylizacji 2-3D

Wysłuchałam i zdobyłam wiedzę na wykładach konferencji Lashmania

Szkolenia ze stylizacji paznokci

Wielki Powrót do stylizacji paznokci! 🙂

Paznokcie zawsze były moją ogromną pasją, ale ze względu na brak czasu bardzo ją zaniedbałam. Rzęsy były zawsze na pierwszym miejscu i to na nich głównie skupiałam się w pracy. Tego roku poczułam silną potrzebę powrotu do stylizacji paznokci, dlatego wybrałam się na szkolenia, aby dowiedzieć się nowości i odświeżyć wiedzę. Nie miałam pojęcia jak wiele się pozmieniało w stylizacji paznokci i wiedziałam, że jeden kurs to zdecydowanie za mało. Odbyłam szkolenia z manicure kombinowanego, przedłużania acrylogelem i żelem.

 

Przede mną kolejny mocno edukacyjny rok, nie mogę się doczekać kolejnych szkoleń i zdobywania nowych umiejętności kosmetycznych.

Teraz zaczynamy 2019 rok i chciałabym życzyć Wam, abyście sięgali gwiazd, zdobywali szczyty, pokonujcie życiowe trudności nie zawsze z uśmiechem na twarzy! 🙂

Instagram has returned invalid data.