Karola and her lifestyle • 15.01.2017

Postanowienia Noworoczne na 2017

Postanowienia noworoczne 2017 - Karola and her passions

Mija właśnie drugi tydzień stycznia, a linijki na pierwszej stronie mojego nowego kalendarza nadal czekają na zapełnienie ich treścią. Wierzę w moc zapisanych lub głośno wypowiedzianych pragnień. Dlatego korzystając z wolnego dnia poświecę ten czas na refleksję i skonstruowanie listy noworocznych postanowień, aby móc wdrożyć je w życie.

Krótkie podsumowanie

Błądząc myślami po moim 2016, dochodzę do wniosku, że był to naprawdę wspaniały rok.

Pierwszą decyzję, którą podjęłam i od razu wcieliłam w życie były treningi cardio i zdrowe odżywianie, nie miały jednak one na celu osiągnięcie topowej fit sylwetki, lecz prosił mnie o nie mój kręgosłup. Wielogodzinna praca w pozycji przygarbionej musiała zaowocować dręczącymi bólami pleców. Postanowiłam odjąć dwie godziny w stylizacji rzęs i wymienić na dwie godziny aktywności fizycznej. Orbiter to zbawienne urządzenie dla stylistyki rzęs i paznokci, jego konstrukcja pozwala na wykonywanie ruchów anatomicznych,  czyli zgodnych z naturalnymi płaszczyznami, w których porusza się człowiek. Dzięki czemu kręgosłup i stawy nie są narażone na przeciążenia i kontuzje. Przy okazji, trenując na orbiterku można wymodelować ciało, straciłam w sumie 6 zbędnych kilogramów, a zastrzyk endorfin idealny na poprawę humoru. Chciałam poprawić jakoś swojego pożywienia, dlatego wzbogaciłam swoje dzienne menu o jogurty naturalne, warzywa i owoce, które są świetnym źródłem witamin i minerałów. Zdrowa dieta poprawiła kondycję mojej cery, włosów i paznokci. Treningi i pełnowartościowe posiłki na pewno będą gościć w moim 2017.

Spełniłam dwa marzenia podróżnicze: rejs po podziemnym jeziorze Melissani i podziwianie jego zniewalającej wody z mieszanką turkusu i kobaltu oraz ustać naprzeciwko ducha Zakhyntosu, czyli Wraku Statku wśród wapiennych klifów.

Możecie o tym przeczytać w tych linkach: Zatoka WrakuKefalonia

Stałam się narzeczoną w fenomenalnej, greckiej scenerii podczas zachodu słońca na klifie liczącym około 300 metrów.

 

Teraz czas na nowe decyzje.

Postanowienia noworoczne 2017 - Karola and her passions

Odświeżyć swój angielski

Angielski towarzyszył mi od 8 roku życia, aż do końca czasów studiów, a wystarczyły 2 lata przerwy, żeby znów stanąć za barierą wstydu i bać się odezwać na Zakhyntosie do wiecznie uśmiechniętych Greków. Rozumiałam dosłownie wszystko, a gdy przyszła moja kolej, bałam się wygłupić i wypowiedzieć zdanie, które potwierdziłoby lata mojej edukacji. Niestety wiedza niepraktykowana lubi gdzieś się zaszyć i nie pozwala nam z siebie skorzystać. Na nowo chce ją odnaleźć, a książki i słownik pomogą mi w realizacji tego zadania.

Powrót do paznokci żelowych

W ubiegłym roku najbardziej skupiam się na rzęsach objętościowych, a dziewczyny proszące o paznokcie przedłużane na szablonie żelem trochę zignorowałam i tłumaczyłam, że na chwilę obecną nie widnieje taka usługa w moim cenniku. Tak stęskniłam się za budowaniem paznokcia za pośrednctwem pędzelka i żelu. Już pierwsza stylizacja za mną:) Daleka droga do perfekcji mnie czeka, ale nie boję się z nią zmierzyć.

Postanowienia noworoczne 2017 - Karola and her passions

Wyjechać w podróż marzeń

Choć na chwilę pragnę opuścić swój utarty szlak i po raz kolejy poszerzyć swoje horyzonty, zdobyć nowe doświadczenie i niezapominane wspomnienia. Nie znam lepszej formy spędzania wolnego czasu niż poznawanie nowych lądów i oferującego przez nich piękna. Sam moment pobytu na lotnisku rozpala wyobraźnie i zastanawiam się, co będzie mi dane ujrzeć za kilka godzin.

Postanowienia noworoczne 2017 - Karola and her passions

Lepsza organizacja czasu i czas z bliskimi

Mój grafik dnia od dawna cierpi na brakujące godziny. Praca pochłania większość mojego czasu, cierpią na tym moje obowiązki, treningi, a nawet bliscy. W tym roku chciałabym naprawdę popracować nad lepszym planowaniem dnia, choć znam swoją skłonność ulegania dziewczynom, które marzą i proszą mnie o udekorowanie ich oczu w czarne rzęsy jedwabne.

  • Oby Ci się wszystkie plany udało zrealizować. Też mam kilka swoich punktów i powoli je odhaczam, ale jeszcze długa droga przede mną, aby w tym roku zrealizować wszystko co chciałabym.

  • Trudno się nie zgadzać z Tobą w wielu kwestiach, mam nadzieję, że będzie można trochę częściej czytać jakieś wpisy, bo czyta się fajnie

Instagram has returned invalid data.