Karola and her lifestyle • 1.10.2018

Przepyszne pączki i moc pasteli na jesienne dni – El Krepel urocza kawiarnia na mapie Warszawy

Coraz mocnej czuć dotyk jesieni. Szarość nieba kradnie promienie słoneczne, w liście wkrada się pierwszy odcień żółci, wiatr i deszcz tworzą melodię jesieni, a z mojego nastroju można wyczytać smutek. Będę tęsknić za tym latem, tego roku było wyjątkowo piękne i tak wiele miesięcy pozwoliło nam cieszyć się swoją obecnością.  Ilość szarych  dni diametralnie wzrasta. Taka pogoda powoduje, że człowiek ma ochotę zaszyć się w przytulnym miejscu z kubkiem gorącej herbaty i rozkoszować się jej pysznym smakiem.

Moim odkryciem tego roku na gastronomicznej mapie Warszawy była urocza kawiarnia El Krepel, pełna pasteli , róż i pysznych pączków ze złotymi migdałami. Tutaj podczas ponurej pogody i przygnębiającej aury dzień jakby odzyskuje barwy. Przesłodki lokal w sam raz na spotkania z przyjaciółką.

Miejsce jak z londyńskiej dzielnicy. Doskonale wpisuje się w styl kawiarni takich jak Peggy Porschen , czy Elan Cafe (żywię głęboką nadzieję, że i w ich wnętrzach uda mi się wypić herbatę po zwiedzaniu wymarzonego Londynu).

Właściciele o El Krepel – „Marzyła nam się kawiarnia…Słodka i rozkosznie cukierkowa, w której atmosfera będzie jak w kuchni u babuni, zaś pięknie jak w butiku. Tradycyjnie, uczciwie i z sercem… Justyna zrobi dla Was to co pyszne – pączki, delikatne ciasta, serniki i bezglutenowe smakołyki. Łukasz zaś, w swoim stylu zadba o szczegóły. Ugotuje kremy, ozdobi wypieki, upiecze chleb i usmaży dżemy. Tradycyjnie, uczciwe i z sercem!”

Menu obfituje w same słodkości, śniadania, sezonowe herbaty. Pączki z nadzieniem kokosowym skradły moje serce od pierwszego kęsa!

I te urocze pierniki w kształcie jednorożca.

Lokal jest po prostu śliczny, przestronny i z idealnym światłem do zdjęć. Każdy detal i posiłek jest jakby stworzony do fotografowania. Różowy lukier na pączkach, kuchnia w stylu retro, marmurowe stoliki, pierniczki o kształcie jednorożców. No i ta ściana z samych róż! Idealne tło do pinterestowych kadrów. Wróżę temu miejscu piękną, instagramową karierę <3

Sukienka – Rose Boutique

Buty – Orsay

Zegarek – Timex

Instagram did not return a 200.