Karola and her clothes • 19.02.2017

Zimowa stylizacja do sesji zdjęciowej w lesie

Zbiór ksiąg literatury fantastycznej wypełniający półki mojego, starego pokoju w domu rodziców jest dla mnie jak port lotniczy, a każda z książek to bilet na samolot do zupełnie odrębnego świata niż jej sąsiadka. Przedstawiają historie niesamowitych bohaterów i zachwycających opisów krain. Zamarzyło mi się być  elementem artystcznych zdjęć, z zaklętą w nich magią i pełnią klimatu fantasy. Nie wyobrażałam sobie lepszego miejsca do realizacji baśniowej sesji plenerowej niż las otulony śnieżną powłoką. Zima to dla mnie najbardziej tajemniczy sezon, a styczeń bieżącego roku nie szczędził nam białych opadów atmosferycznych z nieba. Piękny, śnieżny pejzaż zza okna zmobilizował mnie do stworzenia wymarzonego projektu. Wybór fotografa był oczywisty, ale dobór odzieży przysporzył mi trudności.

Zimowa stylizacja do sesji zdjęciowej w lesie - Karola and her passions

Chciałam postawić na jeden mocny akcent w stylizacji, który grałby pierwsze skrzypce. Na początku myślałam o długiej, białej sukni, której “ogon” ciągnąłby się po zaśnieżonym runie leśnym. Niestety, nawet dla takiej miłośniczki najmroźniejszych miesięcy jak ja, mój zapał do przybrania się w taką przepiękną kreację, ostudził lodowatych oddech Królowej Zimy. Zaczęłam szukać inspiracji w samym lesie. Za wzór posłużył mi strażnik równin leśnych, a dokładniej  srebrzystobiała sierść wilka. Siwe futerko zagwarantowało mi nadanie baśniowego charakteru mojego looku na czas postępowania procesu twórczego Moniki Chylak. Resztę ubioru pozostawiłam w jednej tonacji, nieodwracająca uwagi czerń, idealnie komponowała się z szarością. Kompletując tę stylizację, nie przypuszczałam jak pięknie będzie wyglądać na tle lasu.

Zimowa stylizacja do sesji zdjęciowej w lesie - Karola and her passions

Zwierzęcym symbol lasu umieściłam na mojej szyi, naszyjnik ze srebra z zawieszką w postaci geometrycznego jelenia. Wszystko pozostawało w jednej spójnej tematyce.

Zimowa stylizacja do sesji zdjęciowej w lesie - Karola and her passions

W celu urozmaicenia efektów projektu, w drugim etapie sesji zamieniłam futerko na ciepłą kurtkę. Nie chciałam zaburzyć estetyki zdjęć i wybrałam moją parkę w kolorze khaki, tak aby wpasowała się do palety barw drzew. Dzięki nowemu elementowi w stylizacji zmienił się nie tylko jej charakter, ale także wykreowanej postaci, w którą próbowałam się wcielić. W futrzanej części garderoby wyobrażałam siebie jako postać opisaną przez autora w swoim dziele literatury fantastycznej, gdzie moją rolą była opieka nad leśnymi terenami i zwierzętami. Natomiast w kurtce jak dziewczynka z baśni chcąca odkryć tajemnicę lasu.

Zimowa stylizacja do sesji zdjęciowej w lesie - Karola and her passions

  • Futerko – House
  • Parka – Bershka
  • Body – Gatta
  • Leginsy – New Yorker
  • Buty – Frog

Instagram has returned invalid data.